Carousel
Rólunk
Tudjon meg többet rólunk!Kirándulás a Délvidéken Duna-Dráva Nemzeti Park értékei – Eszék – Kopácsi rét
Utazás: komfortos autóbusszal
Útvonal: Székesfehérvár – Drávaszabolcs – Suza (Horvátország) – Eszék – Kopácsi rét – Székesfehérvár
Elhelyezés: Suza, Piros Csizma vendégház 2-3 ágyas, fürdőszobás szobáiban.
Ellátás: félpanzió. Bőséges büfé reggeli, ízletes menü vacsora.
Időpont:
Részvételi díj: Ft + biztosítás Ft + fejhallgató Ft + belépők
Program:
1. nap: reggel 6 órakor indulunk Székesfehérvár, Skála parkolóból. Folyamatosan utazunk Drávaszabolcsig, ahol hajóra szállunk, és egy 1 órás sétahajózáson veszünk részt a Dráván. Így ismerjük meg a vízi és ártéri világot, az itt fészkelő nagyszámú kárókatona kolóniát.
A Dráva mente Magyarország kevésbé ismert, különösen szép területe. 1945-től hazánk szigorúan ellenőrzött határvidékéhez tartozott, így érintetlenül tudta megőrizni természeti értékeit. A vidék 1996 óta a Duna-Dráva Nemzeti Park része. A folyó gyors, esése jelentős, sok hordalékot hoz magával. Az esése a magyar szakaszon fokozatosan csökken, hordalékát lerakja. A Dráva jellegzetes képződményei a zátonyszigetek, amelyek folyamatosan épülnek és pusztulnak, ezáltal a helyüket is változtatják. A partot ártéri ligeterdők kísérik, ahol fehér fűz, fehér nyár és fekete nyár a lombkoronaszint fái, gyakori a cserje és veresgyűrű som, de van kányabangita is. A dús aljnövényzet védett harasztjai a kígyónyelv-páfrány és a téli zsurló, amely helyenként tömeges előfordulású, mint a tölgy-kőris-szil ligeterdő a magasabb területeken. A hajdani erdőirtások helyén ma másodlagos élőhelyek: nedves rétek, mocsárrétek alakultak ki. Ritka virágai a szibériai nőszirom, a hússzínű ujjaskosbor, pompás kosbor és a torzsavirágzatáról felismerhető kálmos.
A Dráva Európa egyik legtisztább folyója, ártéri ligeterdőiben és oxingéndús vízében gazdag az élővilág. Őrtilos a Dráva és a Mura összefolyásánál fekvő, 700 fős kis halásztelepülés, nagy szintkülönbségekkel. A sík Dráva-völgy a faluban találkozik a Somogyi dombvidékkel: a folyót 20-40 méteres meredek magas part kíséri szubmediterrán mikroklímával. Szent Mihály templom mellől meseszép panoráma tárul elénk!
A délutáni órákat már Horvátországban, Szlavóniában töltjük. A Drávaszögben, vagyis Baranya megye déli felén jelentős számú magyar közösség él, erősítik kulturális örökségüket.
Első utunk Eszékre vezet, ahol városnézés keretében ismerkedünk Eszék látnivalóival. A Dráva jobb partján, ősi folyami átkelő mentén felépített település ma újult erővel várja az érkezőket. Megismerkedünk a Dráva, a Várnegyed épületeivel és a hangulatos belvárossal. Ezután Suzára, a szálláshelyre utazunk. Ismerkedünk a településsel, az ott élőkkel, és az ő életükkel. Este vacsora, majd pihenés következik.
2. nap: reggeli után búcsút veszünk vendéglátóinktól, és a Kopácsi-rétre utazunk, amely a Duna és a Dráva összefolyásánál található, Európa egyik legnagyobb természetes vizes élőhelye. A gyakori áradások miatt ősállapotban fennmaradt, ma már szigorúan védett térség az Európa Amazonasának is nevezett Mura-Dráva Bioszféra Rezervátum része. Szakvezetéssel kísért sétahajózásra indulunk, majd gyalogosan folytatjuk utunkat.
A déli órákban a sokat szenvedett Vukovárba utazunk. A dél-szláv háború alatt az óváros nagy része megsemmisült. Ma már a szépen helyreállított utcákon tudunk sétálni. Megtekintjük a Ferences kolostort, a Szent János plébániatemplomot, a Duna-parti sétányt és a gyönyörű palotákat, és természetesen tisztelgünk az emlékhelyeken a város hős védői előtt.
Ma már itt található Horvátország legnagyobb dunai kikötője, fejlett mezőgazdasággal és könnyűiparral.
Ezután Kiskőszeg következik. A horvát Dunakanyarban járunk, mely még kevésbé ismert a turisták népes tábora előtt. A Bán-hegyről a Dunára nyíló szép kilátásban gyönyörködünk. Kirándulásunk utolsó állomása Nagybodolya. Ebben a 60 fős kis faluban megtekintjük a rendkívül gazdag néprajzi gyűjteményt a tájházban.
Lassan búcsúzunk Horvátországtól, és a határátlépés után Székesfehérvár felé vesszük utunkat. Az esti órákban érkezünk a Skála parkolóba.
Jelentkezni lehet személyesen is irodánkban
Telefon: 06 22-315-662 (Székesfehérvár), 06 30-632-1533 (Győr)
Mobil telefon (egész nap): 06-30-901-5703
E-mail:
groszutazas@gmail.com
gyor.groszutazas@gmail.com
Weblap:
www.groszutazas.hu
Iroda címe:
Székesfehérvár, Fő utca 4.
Győri iroda címe:
Győr, Magyar utca 8.
Nyitva tartás:
Hétfő-péntek: 9.00 - 17.00
Minden kedves utasunknak kellemes kirándulást kívánunk!